compare

Mfa-ks.net

Ministria e Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, Kosova, Kosovo, Kosovë, MPJ, MFA, Ministry of Foreign Affairs, Republic of Kosovo, Republika e Kosovës, Republika Kosovo, Ambasadat e Kosoves, Kosovo Embassy-MPJ e konsideron tërësisht të papranueshëm dhe në dëm të raporteve miqësore mes dy shteteve tona këtë akt vandal. Ministria e Jashtme kërkon nga organet e hetuesisë që sa më parë të zbardhin rastin dhe të vënë para organeve të drejtësisë kryerësit e këtij akti të ulët. Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së...
Links Website >> Google+ Linkedin
Top Keywords from Search Engines enver hoxhaj + 4 more>>
Ballina - Ministria e Punëve të Jashtme - Kosova
Mfa-ks.net is ranked 978,704th in the world (amongst the 30 million domains). This site is estimated to be worth $6830. This site has a good Pagerank(4/10). It has 24 backlinks. Mfa-ks.net has 44% seo score.
Popularity: Safety: undesirable Social signals: Legit: legal

Web Safety

mfa-ks.net is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting Undesirable
SiteAdvisor n\a
Child Safety n\a

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Google ads
Google ads

Similar websites

Favicon of masht-gov.net  

Masht-gov.net

Ministria e Arsimit, e Shkenc s Dhe e Teknologjis - Masht, Mest...

Webfaqja zyr tare e ministris s arsimit, t shkenc s dhe t teknologjis.informata p r edukimin nkosov

Popularity: | masht-gov.net tags for masht-gov.net ministria / teknologjia / universitetet

Favicon of gazetablic.com  

Gazetablic.com

Gazeta Blic | Gazeta Blic

Gazeta blic

Popularity: | gazetablic.com tags for gazetablic.com kosova / kosovo / lajme / kosove

Favicon of digjitale.com  

Digjitale.com

Digjitale - Your Source of Startups in Western Balkans

A leading source for news and information, dedicated on covering entrepreneurs and startups emergingfrom kosovo

Popularity: | digjitale.com tags for digjitale.com kosova / kosovo

Favicon of indeksonline.net  

Indeksonline.net

Portali Indeksonline - Ballina

Portali indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010

Popularity: | indeksonline.net tags for indeksonline.net kosova / nga / dhe / lajme

Favicon of kosovothanksyou.com  

Kosovothanksyou.com

Who Recognized Kosova? The Kosovar People Thank You...

Countries that have recognized kosova/kosovo as an independent nation.independence of kosovo updates

Popularity: | kosovothanksyou.com tags for kosovothanksyou.com kosovo / kosova

Favicon of rtklive.com  

Rtklive.com

Rtk Live

Rtklive.com është faqe multilinguale, lanson përmbajtje në gjashtë gjuhë - shqip, serbisht

Popularity: | rtklive.com tags for rtklive.com kosova / kosovo / nga / dhe

Favicon of gazetaditore.com  

Gazetaditore.com

Default Web Site Page

Gazeta ditore - lajmet e fundit, lajme ne 50 gjuhe, tv kanale / emisione

Popularity: | gazetaditore.com tags for gazetaditore.com kosova / kosovo / nga / shqiperia

Favicon of gazetajnk.com  

Gazetajnk.com

Gazeta Jeta Në Kosovë - Ballina - Gazeta Jeta Në Kosovë...

Popularity: | gazetajnk.com tags for gazetajnk.com kosova / kosovo / kosovë / nga

Favicon of flyksabook.com  

Flyksabook.com

Onlinereservierung

Popularity: | flyksabook.com tags for flyksabook.com kosova airlines / kosove / prishtina

Favicon of lyppune.com  

Lyppune.com

Lyp Punë

Lyppune.com

Popularity: | lyppune.com tags for lyppune.com kosovo / dhe / job advertising / job vacancy

Show more

Sites with a similar domain name

We found 2 websites. With this list, you can understand how other people are using the domain, similar to yours.

Domain PageRank Popularity Safety
Favicon for mfa-kerkebos.nl   mfa-kerkebos.nl Google PageRank for mfa-kerkebos.nl
Favicon for mfa-kursy.ru   mfa-kursy.ru Google PageRank for mfa-kursy.ru

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Mfa-ks.net is ranked 978,704th in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 978,704 visit alexa Alexa backlinks: 150
This report show rough estimate of mfa-ks.net's popularity
The top queries driving traffic to www.mfa-ks.net from search engines.
ministria e jashtme
ministria e puneve te jashtme
ministria e diaspores
enver hoxhaj
ministria e jashtme e kosoves

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 978,704th most visited website in the World

General Statistics

Title: Ballina - Ministria e Punëve të Jashtme - Kosova
Description: Ministria e Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, Kosova, Kosovo, Kosovë, MPJ, MFA, Ministry of Foreign Affairs, Republic of Kosovo, Republika e Kosovës, R... more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 44%
Website Worth: $6,830 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 978,704
Alexa backlinks: 150
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 92.222.167.140 [Trace] [Reverse]
Date Registered: 2005-08-10 21:40:37
Site Age: 9 years and 1 months
Pageviews per User: 1.9
Average Time on Site: 02:53
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.mfa-ks.net that came from a search engine
21.1%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.mfa-ks.net that consist of a single pageview
31.6%
Daily Pageviews: n\a
Sites redirect to this site: mfa-rks.net
Load Time: 3.01 seconds

Website categories

Currently, we found 10 categories on mfa-ks.net
kosova 1'096 sites kosovo 1'701 sites
kosovë 28 sites mpj 44 sites
mfa 1'266 sites minist 132 sites
hoxhaj 10 sites ambasadori 11 sites
prishtinë 28 sites ministria 31 sites
Show more

Domain Name

Domain Name: www.mfa-ks.net
Registrar: Directi Internet Solutions Pvt. Ltd. d/b/a PublicDomainRegistry.com (R27-LROR)
Domain Age: 9 years and 1 months
Creation: 2005-08-10
Expiration: 2012-08-10
See mfa-ks.net whois information

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
trashegimia kulturore ne kosove 1 2014-09-09
trashegimia kulturore e kosoves 1 2014-09-09
petrit selimi 1 2014-09-09
petrit selimi london 1 2014-09-09
misionet diplomatike 1 2014-09-09
ministria e jashtme e kosoves 1 2014-09-08
ministria e jashtme e republikes se kosoves 1 2014-09-08
ministria e puneve te jashtme e kosoves 1 2014-09-08
ministria e puneve te jashtme e kosoves konkurs 1 2014-09-08
ministria e puneve te jashtme e kosoves com 1 2014-09-08
ministria e puneve te jashtme e republikes se kosoves 1 2014-09-08
qeveria e kosoves ministria e puneve te jashtme 1 2014-09-08
konsullate of bulgary in istmbul 1 2014-08-31
sami ukelli 2 2014-09-10
petrit selimi com 2 2014-09-09
petrit ceku free download 2 2014-09-09
ekonomia e kosoves 2 2014-09-08
ekonomia e kosoves 2011 2 2014-09-08
ministria e jashtme konkurs 2 2014-09-08
ministria e puneve te jashtme konkurs 2 2014-09-08
spoljnih poslova min 2 2014-09-08
ministarstvo vanjskih poslova republike srbije 2 2014-09-07
ministrite e shqiperise 2 2014-09-07
ministrite e kosoves 2 2014-09-07
ministrite e republikes se kosoves 2 2014-09-07
ministrite e kosoves 2011 2 2014-09-07
musa xhaferi ministry 3 2014-09-09
petrit selimi express 3 2014-09-09
bukurije gjonbalaj 3 2014-09-09
ministria e puneve te brendshme ne kosove 3 2014-09-08
ministria e jashtme 3 2014-09-08
ministria e puneve te brendshme e kosoves 3 2014-09-08
ministria e puneve te brendshme e kosoves konkurs 3 2014-09-08
qeveria e kosoves ministria e puneve te brendshme 3 2014-09-08
ministarstvo spoljnih poslova srbije kontakt 3 2014-09-07
ministarstvo vanjskih poslova srbije 3 2014-09-07
kosovo war crimes institute 3 2014-09-06
ambasada e kosoves ne paris 3 2014-08-31
konkurse 3 2014-08-26
vilson mirdita 4 2014-09-10
tarifat doganore ne kosove 4 2014-09-09
gazmend turdiu ministry 4 2014-09-09
petrit ame facebook 2010 4 2014-09-09
vendimet e gjykates kushtetuese te kosoves 4 2014-09-09
ekonomia e kosoves be 4 2014-09-08
ministria e jashtme e shqiperise 4 2014-09-08
ministria e puneve te jashtme e shqiperise 4 2014-09-08
ministria e puneve te brendshme kosove 4 2014-09-08
rexhep boja 4 2014-09-07
ministarstvo spoljnih poslova republike srbije 4 2014-09-07
ministarstvo unutrasnjih poslova kosova 4 2014-09-07
veleposlanstvo republike hrvatske kosovo 4 2014-09-07
veleposlanstvo republike hrvatske pristina 4 2014-09-07
etc market prishtine 4 2014-09-02
Show more

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

This site is well optimized for word - jashtme

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
hoxhaj 46
kosovs 44
dhe 27
jashtme 25
republiks 21
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
republiks s kosovs 19
enver hoxhaj 18
punve t jashtme 17
kosovs enver 7
ministri i punve 7
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
ministri i punve t jashtme 7
kosovs enver hoxhaj 7
ministria e punve t jashtme 7
jashtme i republiks s kosovs 4
punve t jashtme i republiks 4

Headings

Your website is structured using HTML headings (<H2> to <H6>),but you need to use <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well represents the page content.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
050000
<H2> telegram i ministrit hoxhaj në 13 vjetorin e sulmeve terroriste në shba
<H2> qëndro i lidhur me mpj
<H2> enver hoxhaj
<H2> ministër i punëve të jashtme i republikës së kosovës
<H2> hoxhaj kosova po ndrton institucione t siguris me standarde t nato-s
Show more

Anchors Cloud

Anchors Cloud: List of most used anchor phrases in the anchor tags of the referring domains. An example would be "webstatsdomain" in "<a href="http://webstatsdomain.org">webstatsdomain</a>"

Your site has high probability to get under the filter Google, which called Google penguin.

 • ministria e punëve të jashtme ( 41% )
 • “strategic workshop on online recognition of kosovo takes place&rdquo( 25% )
 • shtetet që e kanë njohur republikën e kosovës( 16% )
 • ministry of foreign affairs( 16% )

Terms Cloud

List of most used terms in the anchor text of the referring domains. An example would be "Webstatsdomain" in "<a href="http://webstatsdomain.org">Free website statistics, analysis, review - Webstatsdomain</a>"

 • njohur( 5% )
 • kanë( 5% )
 • ( 5% )
 • shtetet( 5% )
 • republikën( 5% )
 • kosovës( 5% )
 • affairs( 5% )
 • foreign( 5% )
 • ministry( 5% )
 • place&rdquo( 5% )
 • takes( 5% )
 • jashtme( 5% )
 • ( 5% )
 • punëve( 5% )
 • “strategic( 5% )
 • workshop( 5% )
 • kosovo( 5% )
 • recognition( 5% )
 • online( 5% )
 • ministria( 5% )

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not havea big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2014-09-08, website load time was 3.01. The highest load time is 3.01, the lowest load time is 0.87, the average load time is 1.48.

Contact information:

http://www.mfa-ks.net/?page=1,2 - Kontakti - Ministria e Punëve të Jashtme - Kosova
@MFAKOSOVO - MFAKosovo (MFAKOSOVO) в Твиттере
See mfa-ks.net contact information in whois record

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above